Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018

Δήμος Ξηρομέρου: Η ώρα του Προϋπολογισμού και του Τεχνικού Προγράμματος 2018.

Αποτέλεσμα εικόνας για δημοτικο συμβουλιο ξηρομερου 














ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                               Αστακός, 12.02.2018

ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                        Αριθ. Πρωτ.: 1352

ΔΗΜΟΣ  ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ                                              

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ                                     

                                                                      Προς: Τα τακτικά Μέλη του

                                                                                 Δημοτικού Συμβουλίου

                                                                                (ως Πίνακα Αποδεκτών)

                                                         ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ        
           
O   ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ   ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Καλεί σε  Τακτική  Δημόσια Συνεδρίαση  την δεκάτη έκτη   (16η)  του ΜηνόςΦεβρουαρίου  του έτους 2018  ημέρα Παρασκευή  και ώρα  15.30 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου (Δημοτικό Κατάστημα Αστακού), σύμφωνα με το άρθρο 67 του  Ν. 3852/2010,  για  λήψη  Απόφασης στα κάτωθι  θέματα:

1.   ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΥ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018
2.     ΕΓΚΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΡΑΣΗΣ – ΣΤΟΧΟΘΕΣΙΑ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018 ΝΠΔΔ ‘ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’   
3.     ΕΓΚΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΡΑΣΗΣ – ΣΤΟΧΟΘΕΣΙΑ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018 ΝΠΔΔ ‘ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’   
4. ΕΓΚΡΙΣΗ  ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΡΑΣΗΣ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018  ΝΠΙΔ ‘ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ  ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’. 
5. ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΙΣΗΓΗΤΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ  ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ  ΕΣΟΔΩΝ –ΕΞΟΔΩΝ ΤΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΟΥ
    ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018 ΝΠΙΔ ‘ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ  ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’
 6. ΕΓΚΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018 ΝΠΙΔ ‘ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’  
7. ΕΓΚΡΙΣΗ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤΟΧΟΘΕΣΙΑΣ ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2018 ΝΠΙΔ ‘ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ  
      ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’ 
8.  ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ.
9.  ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΛΩΝ  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ.
10.  ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΛΟΥΣ ΝΠΔΔ ‘ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ   ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’.
11.  ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΛΟΥΣ ΝΠΔΔ ‘ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ’   
12. ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ  - ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ  1/218Μ/2009 ΠΡΩΗΝ    ΔΗΜΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ ΚΑΙ 1/550Μ/2008 ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΥ ΑΛΥΖΙΑΣ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ. 
13. ΑΠΟΔΟΧΗ ‘Η ΜΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΑΚΟΥ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ ΜΕ ΔΟΛΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΔΑΦΟΥΣ  ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ/ΝΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ ΤΗΣ Π.Ε. ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ. 
14. ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΨΗΦΙΣΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ 2/39 ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
       ΕΥΖΩΝΩΝ Ι.Π. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ.

                                                                                                         Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

                      

                                                                                ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ



Στην συνεδρίαση καλείται να παραστεί και ο Δήμαρχος Γαλούνης Ερωτόκριτος  προς τον οποίο κοινοποιείται η παρούσα.


 
ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ

1.     Βραχάς Παναγιώτης- Φυτείες  
2.     Γαζέτας Παναγιώτης - Φυτείες  
3.     Γεωργούλας Κωνσταντίνος- Χρυσοβίτσα
4.     Γκόλιας Παναγιώτης- Κανδήλα
5.     Κακούρης Ηλίας – Αρχοντοχώρι
6.     Καυμενάκης Σπυρίδων – Αρχοντοχώρι
7.     Λαϊνάς Κωνσταντίνος – Ενταύθα           
8.     Λιβάνης Θεόδωρος – Ενταύθα
9.     Λυμπεράτος Σπύρος – Ενταύθα                 
10. Μουρκούσης Βασίλειος- Κανδήλα
11. Ναούμης Νικόλαος – Παλαιομάνινα
12. Πανταζής Απόστολος - Ενταύθα
13. Ρετούλης Θωμάς - Αρχοντοχώρι  
14. Τσάρκος Βασίλειος- Ενταύθα   
15. Κουμανδράκη – Σαμαρά Κωστούλα  – Ενταύθα            
16. Βελόνας Απόστολος – Βάρνακα                                      
17. Ζορμπάς Ιωάννης  – Αθήνα 
18. Καρφής Θωμάς – Ενταύθα           
19. Κολοβός Χρήστος – Φυτείες 
20. Μητσάνης Ζώης -  Ενταύθα                                                               
21. Ταμπάκης Ηλίας- Μύτικα                                                     
22. Μάντζαρης Ελευθέριος –  Ενταύθα                   
23. Τζαχρήστας Παναγιώτης– Φυτείες
24. Κομπλίτσης Δημήτριος –  Αγρίνιο                                                                     
25. Κατσιπάνος Αναστάσιος – Αθήνα
26. Σόμπολος Απόστολος - Καραϊσκάκη 
------------------------------------------------------- 

     
 Κοιν.

 Πρόεδροι Δ.Κ. και Τ.Κ. Δήμου

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Μετάφραση